sigar  04.05.2010 00:07:01

Стафілокок: симптоми і лікування

null

Що таке стафілокок?

Стафілокок - це вид бактерій, що відносяться до граммоположітельним коків. На сьогоднішній день їх налічується вже 27 різновидів. Приблизно 14 різних видів стафілокока постійно знаходяться на шкірі і слизових оболонках людини. Проте не всі з них здатні викликати захворювання. Лише деякі з бактерій стафілокока небезпечні тим, що провокують самі різні симптоми: його капсула діє безпосередньо проти клітин імунної системи, тому полегшує доступ в організм інших мікробів; його клітинні стінки відповідають за алергічні реакції і паралізують клітини імунітету; його ферменти руйнують інші клітини, його гемолізинів - вбивають лейкоцити (захисників організму); його отрути отруюють організм.
Золотистий стафілокок (S. аureus) - ставиться до трьох найбільш небезпечних видів мікроба. Він є основним винуватцем гнійних процесів, а його колонії - під мікроскопом відрізняються золотистим відтінком. При потраплянні в кров він виробляє коагулазу, утворюються тромби. Саме вони захищають стафілокок золотистий від дії імунітету та антибіотиків. Золотистий стафілокок легко і непомітно поширюється по всьому організму. Тому він стає причиною раптових захворювань: поразки клапанів серця, маститів, отитів, пневмоній. Отрути стафілокока золотистого викликають синдром токсичного шоку в жінок при менструації, сильні харчові отруєння при вживанні жирних продуктів, м'яса та консервів.
Ознаки стафілокока вельми різноманітні, починаючи від гнійних вогнищ на шкірі та підшкірній клітковині і закінчуючи хворобами нервової системи.
Стафілокок у дітей найчастіше проявляється: висипом, розладами роботи шлунково-кишкового тракту, болями в животі, метеоризмом. Відрізняється стафілокок у дітей тим, що він швидко призводить до запальних процесів. Наприклад, в кишечнику. Вельми небезпечний стафілокок у новонароджених. Діти в перший місяць життя дуже вразливі перед бактеріями. Ознакою стафілокока у новонароджених можуть бути кишкові кольки, гнійнички на шкірі.
Оскільки стафілокок присутній на слизових оболонках, то його розмноження і діяльність залежить від стану імунітету:

# Стафілокок у горлі - часта причина ангіни, і її симптоми не відрізняються від хвороби, викликаної стрептококової інфекцією. Стафілокок у горлі часто стає причиною утворення дрібних виразок на слизовій оболонці;
# Стафілокок в носі лікується тоді, коли він призводить до запалення (хронічний нежить). Часто стафілокок в носі виявляють у вагітних жінок, але тільки при великих концентраціях його призначається лікування;
# Стафілокок в кишечнику виявляється постійно, але це не привід для лікування. Якщо кількість стафілокока в кишечнику перевищує 104 ОД, бактерія викликає коліки і розлади (стілець зі слизом і кров'ю) - тоді потрібні заходи
# Стафілокок в мазку без симптомів вагініту є нормою. Великі кількості стафілокока в мазку, поряд з підвищеними лейкоцитами, потребують лікування;
# Стафілокок в молоці найчастіше виявляється при маститах. Потрапляє стафілокок в молочну залозу при її пошкодженні, неправильному прикладанні дитини для годування.

Як лікувати стафілокок?

Лікування стафілокока проводиться тільки після визначення чутливості до препаратів. Антибіотики не призначаються при звичайному носійстві стафілокока або невеликих запаленнях. Лише у випадках значного поширення бактерії або потрапляння стафілокока в кров без таблеток не обійтися. Приймати їх треба суворо за порадою лікаря, не перериваючи курс лікування.
Лікування стафілокока народними засобами включає:
- Використання чорної смородини (вона підвищує запас вітаміну С і зміцнює імунітет);
- Відвари шипшини (по половині склянки двічі на день);
- М'якоть абрикоса - застосовується при виявленні стафілокока в кишечнику.Рекомендовать запись
Оцените пост:

Откуда приходят на эту запись за последний месяц   1 день 10 дней 30 дней

Нет данных

Показать смайлы
 

Комментариев: 0
222
MMORPG онлайн игры для Казахстана браузерные
c3d0de867b7b133f3a9dec2b722970d6

play boy ua  журнал найкрасивіші дівчата на блозі дивіться безкоштовно і насолоджуйтеся їх красою

play boy ua


СЧЁТЧИК

Мои Фото

Мои фотоальбомыКалендарь
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вск
         
10
17

Мой RSSМой RSS


ОБОЗ.ua